ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12431249
*
nr 1243 1249
Spegel
Nyrokoko. Reliefmotiv med puttom 61x61
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 19:34:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 00:06:07
1
Vinnande bud
25/3 19:27:42
2
450 kr
25/3 19:27:42
1
500 kr (Budbetjänt)
25/3 19:28:33
2
600 kr
25/3 19:28:33
1
700 kr (Budbetjänt)
25/3 19:29:28
2
800 kr
25/3 19:29:28
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1243 1249
Spegel
Nyrokoko. Reliefmotiv med puttom 61x61
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/3 00:06:07 | 1 | Vinnande bud |
| 25/3 19:27:42 | 2 | 450 kr |
| 25/3 19:27:42 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 25/3 19:28:33 | 2 | 600 kr |
| 25/3 19:28:33 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 25/3 19:29:28 | 2 | 800 kr |
| 25/3 19:29:28 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



